STREFA PODATKÓW Z DELOITTE - #4 Ulgi CIT w 2023 r. i podatek od przerzuconych dochodów
|
Cykl bezpłatnych webinarów dla inwestorów KSSE:
„Strefa podatków z Deloitte”
Webinar #4: Ulgi CIT w 2023 r. i podatek od przerzuconych dochodów
Specjaliści z Deloitte podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu ulg podatkowych oraz regulacji dot. podatku od przerzuconych dochodów (od 2023 r. na polskim podatniku spoczywa ciężar dowodu, że nie zostały spełnione przesłanki wskazane w przepisach w zakresie przerzuconych dochodów).
Data/godzina
23.01.2024 r. (wtorek) Godz. 10:00
Czas trwania: 1 godz.
OPIS WEBINARU:
W zakresie stosunkowo nowych regulacji dotyczących podatku od przerzuconych dochodów, które zostały dodatkowo zmienione od 2023 r., eksperci Deloitte poruszą najważniejsze zagadnienia, które należy wziąć pod uwagę przed złożeniem zeznania podatkowego CIT-8 za 2023 r., m.in.:
- omówienie konstrukcji tego podatku oraz stawki,
- obowiązek dochowania należytej staranności w przeprowadzeniu weryfikacji podlegania pod ten podatek w 2023 r.
- praktyczne rozwiązania do zastosowania przed złożeniem CIT-8 za 2023 r.
W zakresie ulg podatkowych specjaliści Deloitte poruszą zagadnienia dotyczące ulg podatkowych dostępnych w 2023 r., które umożliwiają obniżenie wysokości zobowiązania podatkowego za ten rok, m.in.:
- ulga na robotyzację,
- ulga B+R oraz IP BOX,
- ulga wspierających rozwój firm oraz działania CSR
- ulga związana z nowymi inwestycjami (na podstawie decyzji o wsparciu).
ADRESACI:
- Inwestorzy działający w ramach KSSE – głównie CFO/CAO/managerowie finansowi i podatkowi
AGENDA:
- Podatek od przerzuconych dochodów w 2023 r.
- Ulgi CIT w 2023 r.
Prowadzący:
Anna Lucyga-Bierbaumer Partner Associate |
Anna zajmuje się doradztwem podatkowym ponad 18 lat. Ukończyła Finanse i Inwestycje na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W 2008 zdobyła tytuł doradcy podatkowego w Wielkiej Brytanii, a od 2016 r. jest również licencjonowanym doradcą podatkowym w Polsce. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych oraz związanych z prowadzeniem działalności na terenie Specjalnych Stref Ekonomicznych i na podstawie Decyzji o wsparciu. Ma bogate doświadczenie w zakresie identyfikacji obszarów ryzyk podatkowych w ramach przeglądów podatkowych, w szczególności dla spółek z branży motoryzacyjnej, baterii, AGD. Prowadzi projekty dotyczące procesu uzyskania lub zmiany decyzji o wsparciu (zezwoleń strefowych), tworzenia metodologii rozliczeń podatku dochodowego dla takich podmiotów czy też weryfikacji limitu dostępnej pomocy publicznej. Reprezentuje Klientów w postepowaniach podatkowych i przed sądami administracyjnymi. Prowadziła szereg szkoleń o tematyce podatkowej. Jest również autorką publikacji z zakresu prawa podatkowego w prasie ogólnopolskiej. |
|
Marta Chyla-Bielecka Manager |
Marta jest radcą prawnym i od ponad 10 lat zajmuje się doradztwem podatkowym. Głównym obszarem jej specjalizacji jest podatek dochodowy od osób prawnych, w tym szczególnie ulgi dostępne dla przedsiębiorstw realizujących działania innowacyjne. Wspiera także Klientów w zagadnieniach związanych z raportowaniem schematów podatkowych. Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa transakcyjnego, projektów restrukturyzacyjnych i procesów transformacyjnych dotyczących spółek i grup kapitałowych. Ponadto wspiera podatkowo w bieżącej działalności zarówno Klientów korporacyjnych, jak i z sektoru private. Ma doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców prowadzących działalność w Specjalnych Strefach Ekonomicznych / Polskiej Strefie Inwestycji, w tym także w zakresie pozyskiwania nowych zezwoleń / decyzji o wsparciu i zmiany warunków zezwoleń / decyzji o wsparciu już przez nich posiadanych. Wielokrotnie z pozytywnym wynikiem wspierała Klientów w toku kontroli podatkowych i sporów z organami podatkowymi przed sądami administracyjnymi. |