Podatkowy speed update dla KSSE – najbardziej aktualne, gorące tematy w obszarze podatków i opłat
Serdecznie zapraszamy do udziału w śniadaniu podatkowym, które poprowadzą eksperci CRIDO - jednej z największych firm doradczych w Polsce. Wydarzenie to stworzy unikalną okazję, by zyskać praktyczne wskazówki, które pomogą przygotować Państwa firmy na nadchodzące wyzwania w sferze podatkowej i regulacyjnej, a także w obszarze rozwoju organizacji i optymalizacji procesów.
TEMAT WYDARZENIA: Podatkowy speed update dla KSSE – najbardziej aktualne, gorące tematy w obszarze podatków i opłat
CZAS TRWANIA: 3h
TERMIN (DATA I GODZINA): 3 grudnia 2024, godz. 9.30-12.30
MIEJSCE: Hotel Diament Arsenal Palace mieszczący się przy ul. Paderewskiego 35 w Katowicach.
Korzyści dla uczestników z udziału w wydarzeniu:
- Aktualna wiedza o zmianach w prawie – eksperci omówią najnowsze regulacje oraz ich wpływ na działalność biznesu, by pomóc odpowiednio przygotować się na 2025 rok.
- Indywidualne konsultacje – po prelekcjach przewidzieliśmy czas na indywidualne rozmowy przy stolikach tematycznych, umożliwiając Państwu zgłębienie interesujących kwestii.
- Możliwość nawiązania kontaktów – śniadanie podatkowe będzie również przestrzenią do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami oraz budowania sieci kontaktów biznesowych.
AGENDA:
9.30 – 10.00 Rejestracja uczestników / powitanie
10.00 – 11.40
- Co z opodatkowaniem nieruchomości od 2025 r.? Jak przygotować się na duże zmiany w podatku od nieruchomości - Magdalena Kuźniarska, Manager, CRIDO
- JPK CIT – co wdrożenie nowego obowiązku oznacza dla SSE? – Michał Szwed, Partner, CRIDO
- Co dalej z KSeF? - Michał Szwed, Partner, CRIDO
- Regulacje środowiskowe a handel zagraniczny – CBAM i EUDR – Marta Kolbusz-Nowak, Senior Manager, CRID
- Bezpieczny łańcuch dostaw - co ostatnio zaciekawia fiskusa podczas analizy zastosowania stawki 0% VAT – Aleksandra Plichta, Senior Manager, CRIDO
- Fundacja rodzinna jako efektywny mechanizm sukcesji i nowy uczestnik obrotu gospodarczego – Katarzyna Żółcińska, Counsel, CRIDO; Karolina Gotfryd, Manager, CRIDO
- Jawność i równość wynagrodzeń - jak przygotować się do wdrożenia dyrektywy UE? – Michał Grzybowski, Partner, CRIDO
- Współpraca na podstawie umów B2B w 2024 – jak uzyskać efektywność kosztową i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo podatkowe? – Michał Grzybowski, Partner, CRIDO
- Jak się przetrwać kontrole podatkową, w obliczu agresywnego podejścia organów? Nieoczywiste możliwości odzyskania nadpłat podatku – Alicja Sarna, , Dyrektor ds. kluczowych sporów podatkowych, CRIDO
11.40 – 12.00
- Sesja Q&A (20 min)
- Rozmowy indywidualne przy stolikach tematycznych (1h)
PROWADZĄCY:
Magdalena Kuźniarska – Manager w CRIDO
Magda jest doradcą podatkowym i radcą prawnym. Specjalizuje się w postępowaniach podatkowych i sądowych. Doradza klientom w kontrolach podatkowych, skarbowych, postępowaniach podatkowych, jak również reprezentuje ich na rozprawach przed sądami administracyjnymi. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednej z renomowanych kancelarii prawnych w Warszawie oraz w dziale podatkowym jednej ze spółek akcyjnych notowanych na GPW. Uczestniczyła w postępowaniach spornych dla klientów z wielu sektorów gospodarki, m.in. nieruchomości, energetycznego, IT, usług finansowych i branży motoryzacyjnej.
W CRIDO specjalizuje się w sporach z zakresu podatku od nieruchomości oraz VAT.
Michał Szwed – Partner w CRIDO
Michał jest partnerem w dziale Business & Digital Services w CRIDO. Odpowiada za pracę zespołu łączącego ekspertów z zakresu doradztwa biznesowego i nowych technologii. Ponadto, Michał nadzoruje pracę zespołu deweloperskiego CRIDO, oferującego rozwiązania informatyczne dla obszaru podatkowego. W ramach oferowanego klientom wsparcia, Michał doradza klientom przy identyfikacji nieefektywności i optymalizacji procesów biznesowych, jak również w obszarze kontrolingu i informacji zarządczej. Jego doświadczenie obejmuje projekty dla polskich i międzynarodowych klientów w zakresie strukturyzowania i implementacji modeli biznesowych. Doradza także w obszarze automatyzacji i digitalizacji procesów biznesowych przy wykorzystaniu rozwiązań technologicznych, w tym autorskich aplikacji CRIDO, jak również technologii zewnętrznych. Ponadto, jest także współautorem aplikacji wspierających procesy podatkowe, m.in. procesy w obszarze cen transferowych, akcyzy. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość.
Marta Kolbusz-Nowak, Senior Manager w CRIDO
Marta Jest doradcą podatkowym wyspecjalizowanym w tematach z zakresu cła, akcyzy, regulacji środowiskowych i VAT w obrocie międzynarodowym. Zdobywała swoje doświadczenie od 2011 roku w jednaj z firm tzw. wielkiej czwórki, w 2024 roku dołączyła do CRIDO.
Marta doradza polskim i zagranicznym firmom w obszarach nowych regulacji związanych z obrotem międzynarodowym jak CBAM i przeciwdziałanie wylesianiu (EUDR), w obszarze podatku akcyzowego i opłat produktowych (w tym od plastiku) oraz w tematach celnych. Marta prowadzi kompleksowe projekty, od zapoznania klientów z nowymi regulacjami lub przeglądu realizowanych obowiązków poprzez wdrożenie / usprawnienie procesów i procedur, uzyskiwanie licencji i pozwoleń, wdrażania zwolnień i preferencji, aż po wsparcie w raportowaniu lub przejęcie części procesu.
Aleksandra Plichta, Senior Manager w CRIDO
Indirect Tax Rising Star według International Tax Review Awards 2023. Aleksandra jest doradcą podatkowym, absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego (Finanse i Rachunkowość – Strategie podatkowe).
Specjalizuje się w doradztwie na rzecz polskich i zagranicznych podatników. Projektuje strategie i działania zapewniające bezpieczeństwo Klientów i ich przedstawicieli, w tym poprzez tworzenie nowych modeli biznesowych dla Klientów działających na rynku międzynarodowym oraz budowę centrów usług wspólnych opartych na jakościowym podejściu do obszaru podatkowego.
Przygotowywała Klientów do aplikacji do pilotażowej wersji Programu Współdziałania, na bieżąco wspiera Klientów w działaniach związanych z uczestnictwem w Programie. Wspiera Klientów w strukturyzacji bezpiecznej funkcji podatkowej i opracowaniu Strategii Podatkowej.
Współpracuje z Klientami podczas wdrażania dedykowanych rozwiązań podatkowych (KSeF, JPK), jak i systemów finansowo-księgowych, analizuje poprawność funkcjonowania systemów rozliczania VAT i fakturowania.
Jest autorką artykułów, opracowań, monografii podatkowych. Jako prelegent, prowadzi szkolenia w zakresie VAT (polskiego i międzynarodowego).
Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy w doradztwie podatkowym, poprzedzone pracą w Zespole Księgowym producenta wyrobów tytoniowych oraz w share service center międzynarodowej grupy producenta wyrobów RTV / AGD, oraz PwC.
Katarzyna Żółcińska, Counsel w CRIDO
Katarzyna jest adwokatką i specjalizuje się w prawie spółek oraz w szeroko pojętych sprawach gospodarczych, z uwzględnieniem problematyki funduszy inwestycyjnych.
W swojej pracy zawodowej Katarzyna koncentruje się na zagadnieniach dotyczących wdrażania, bieżącego funkcjonowania i likwidowania złożonych, międzynarodowych struktur gospodarczych, w tym opartych na funduszach oraz spółkach prawa zagranicznego. Doradzając klientom, zwraca szczególną uwagę na praktyczne konsekwencje transakcji i biznesowe tło procesów prawnych. Katarzyna zajmuje się również aspektami prawnymi pomocy publicznej i zwrotu udzielonego wsparcia.
Bogate doświadczenie zawodowe zdobywała doradzając polskim i zagranicznym klientom, w szczególności z sektora nieruchomościowego i finansowego. Dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu w projekty Katarzyna od kilku lat regularnie otrzymuje indywidualne rekomendacje w rankingu The Legal 500 EMEA w kategoriach Private Client, Investment Funds, oraz Commercial, Corporate and M&A.
Katarzyna jest autorką publikacji kierowanych do przedsiębiorców, aktywnie uczestniczy również w pracach legislacyjnych dotyczących różnych projektów z zakresu prawa gospodarczego. Z Crido związana jest niemal od początku swojej kariery zawodowej – prawie dekadę.
Karolina Gotfryd, Manager w CRIDO
Karolina jest radczynią prawną. Specjalizuje się w postępowaniach podatkowych i sądowych – w szczególności doradza klientom prywatnym oraz firmom rodzinnym w postępowaniach podatkowych, kontrolach podatkowych i celno-skarbowych, a także w ramach postępowań przed sądami administracyjnymi. Karolina posiada również doświadczenie w doradztwie podatkowym na rzecz polskich i zagranicznych przedsiębiorców prywatnych i osób fizycznych w zakresie CIT i PIT, w tym w prowadzeniu procesów strukturyzacji biznesu oraz planowaniem sukcesji z wykorzystaniem polskich, jak i zagranicznych instrumentów prawnych. Przed dołączeniem do Crido pracowała w jednej z wiodących polskich kancelarii prawnych. Karolina od kilku lat regularnie otrzymuje indywidualne rekomendacje w rankingu The Legal 500 EMEA w kategorii Private Client.
Michał Grzybowski, Partner w CRIDO
Lider zespołów doradztwa w kwestiach pracowniczych w obszarze podatkowym i prawnym.
Michał ma wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami doradczymi w firmach z tzw. Wielkiej Czwórki. Zajmował się tworzeniem efektywnych struktur wynagrodzeń kadry kierowniczej w kraju i za granicą. Doradzał również polskim spółkom giełdowym i organizacjom międzynarodowym we wprowadzaniu programów akcji i opcji menedżerskich oraz w opracowaniu strategii i funkcjonowaniu programów mobilności międzynarodowej pracowników. Przez wiele lat zarządzał projektami związanymi z prawem pracy oraz restrukturyzacją HR. Skupiał się na optymalizacji procesów HR, strategiach utrzymania pracowników, opracowywaniu i modyfikowaniu systemów wynagrodzeń kadry zarządzającej i pracowników oraz tworzeniu długoterminowych planów motywacyjnych. Michał jest licencjonowanym doradcą podatkowym od 2003 roku, a jego wiedza i umiejętności były wielokrotnie nagradzane, m.in. w rankingu „Gazety Prawnej” oraz „Rzeczpospolitej”, gdzie znalazł się wśród najlepszych doradców podatkowych w Polsce.
Alicja Sarna, Dyrektor ds. kluczowych sporów podatkowych w CRIDO
Alicja ma ponad 25 lat doświadczenia zawodowego w firmach konsultingowych, doradczych i kancelariach prawnych. Jako licencjonowany doradca podatkowy specjalizowała się w sporach sądowych, odpowiedzialności karnej skarbowej oraz ogólnych zagadnieniach podatkowych (Kodeks Podatkowy).Przez 15 lat pracowała w kancelarii prawnej MDDP, w której awansowała i dotarła do stanowiska Partnera.Przez ostatnie 2 lata w kancelarii prawnej SSW Pragmatic Solutions jako Partner prowadziła mały zespół (1-2 osoby) jednocześnie aktywnie udzielała się w organizacjach branżowych, prowadząc wykłady, webinaria, szkolenia.Jest członkiem Rady ds. Unikania Opodatkowania jako przedstawicielka KRDP.Została wybrana najlepszym w Polsce doradcą w zakresie sporów podatkowych w rankingu „Rzeczpospolitej” w 2020 r., a w 2022 r. uzyskała rekomendację w tej samej kategorii.Alicja jest absolwentką WPIA Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykłada prawo podatkowe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.