Dla inwestorów / O regionie / Rankingi

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została uznana za najlepszą strefę ekonomiczną w Europie w latach 2015 - 2017 roku - przez FDI Business Financial Times.

Sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie i konsekwencja inwestorów, którzy realizują w naszej strefie kolejne, warte już  28 mld złotych projekty inwestycyjne. Zatrudniając 65 tysięcy pracowników wydatnie przyczyniają się do rozwoju naszego regionu

pobierz raport Business Financial Times 2017

pobierz raport Business Financial Times 2016

pobierz raport Business Financial Times 2015

W 2014 roku Business Financial Times wyróżnił Katowicką Strefę jako idealne miejsce dla inwesttycji firm z branży motoryzacyjnej.

Podczas Gali Nagród dla Zagranicznych Inwestorów, która odbyła się 17 października 2013 roku w hotelu Intercontinental w Warszawie, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została uznana za najlepszą strefę ekonomiczną za wyjątkowe osiągnięcia w pozyskiwaniu inwestycji zagranicznych.

Województwo Śląskie, na tereni którego funkcjonuje Katowicka SSE jest najbardziej atrakcyjnym inwestycyjnie regionem Polski (wg raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową  „Atrakcyjność Inwestycyjna Województw i Podregionów Polski 2016”).

zobacz pełny raport atrakcyjności inwestycyjnej

Nasi Inwestorzy także otrzymują liczne prestiżowe wyróżnienia i nagrody:

W 2009 roku TRW Polska w Częstochowie, zostało uhonorowane nagrodą  "Tego, który zmienia polski przemysł", przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Członek Zarządu TRW Polska – Krzysztof Szwedkowicz, który w Warszawskim hotelu Sheraton, odebrał nagrodę w imieniu spółki, stwierdził: „Fakt, że znajdujemy się w strefie oznacza, że możemy przeznaczać większą część środków finansowych na rozwijanie nowych technologii ,w przeciwnym razie  prawdopodobnie duża część nowych projektów nie znalazła by się u nas. Ma to istotny wpływ na naszą pozycje w Grupie tym samym na przyszłość naszych fabryk w Polsce. Jestem bardzo zadowolony z posiadanych  kadr pracowniczych , szczególnie wysoko oceniam kadrę inżynierską. Miarą powodzenia interesów firmy TRW w naszym kraju jest również to ,że zrealizowane inwestycje są dwukrotnie większe od planowanych ,a liczba miejsc pracy o kilkaset większa. Swój udział w naszym sukcesie ma też Katowicka Strefa ,wysoko cenimy profesjonalizm i rzetelność jej pracowników”. TRW Polska dostało pozwolenie na działalność w Katowickiej strefie w 2006, część pomocy publicznej przeznaczona jest na rozwój centrum badawczo-rozwojowego.

Zakład General Motors Manufacturing Poland w Giwicach został w 2011 roku najbardziej efektywną fabryką koncernu w Europie. Taki właśnie wynik przyniósł zakończony w 2011 roku audyt przeprowadzony przez General Motors w siedmiu swych europejskich fabrykach (sprawdzane były standardy zarządzania produkcją).